dodano: 12-05-2013, autor: Krzysztof Luty
kategorie artykułu: Budowa domu

Zbuduj dom w jeden dzień!

Budowa domu - video Czy możliwe jest zbudowanie domu w ciągu doby? Okazuje się, że tak ;) Mamy dla Ciebie krótki film z placu budowy, gdzie dom postawiony został właśnie w ciągu jednego dnia!

Za chwytliwym tytułem chowa się oczywiście szczypta marketingu, bo zbudowany w ciągu doby dom wymagać będzie jeszcze porządnego wykończenia i uzbrojenia w media, ale fakt faktem – ściany i dach postawione zostały błyskawicznie. Zresztą, sami zobaczcie!

Jak widać, dom stawiany jest w zasadzie z gotowych, wcześniej przygotowanych elementów. Wykorzystana została tutaj japońska technologia szybkiej budowy oparta o drewniany szkielet i gotowe elementy ścian i dachu. Wg informacji producenta, taki dom może postawić nawet niewykwalifikowany zespół robotników w ciągu 1 do 3 dni (zależnie od metrażu).

Pomimo nieco “ażurowego” wyglądu, konstrukcja jest bardzo stabilna! Japończycy uzyskali na swoją technologię wszystkie krajowe atesty, a jak wiadomo Japonia to kraj gdzie wstrząsy sejsmiczne są na porządku dziennym…

Czy technologia ta nada się to na nasz polski grunt? Raczej nie warto w oparciu o nią budować wielkiej willi, ale już domek letniskowy postawiony w kilka dni tanim kosztem będzie kuszącym rozwiązaniem. Oczywiście taki dom możemy docieplić i zrobić z niego pełnoprawne całoroczne miejsce do mieszkania, ale w naszych warunkach atmosferycznych jednak lepiej sprawdzi się wtedy tradycyjna cegła.

Sama technologia budowy i podejście do problemu powinny być inspirujące i prowadzić do własnych poszukiwań w atrakcyjnych pod kątem kosztów, skomplikowania i czasu budowy, rozwiązań. Poza tym możliwość pochwalenia się przed znajomymi (nawet z przymrużeniem oka), że dom w którym właśnie ich gościsz, postawiony  został w ciągu jednego dnia – będzie prawdziwym powodem do dumy! ;)

Tagi: , , ,

Dodaj swój komentarz!

Budownictwo dla laika?


Planujesz, budujesz, remontujesz, urządzasz dom... wszystko to wymaga pieniędzy, czasu oraz wiedzy.
Z naszym serwisem poszerzysz swoje wiadomości we wszystkich dziedzinach budownictwa - od wyboru działki, przez dobór materiałów budowlanych, aż po zgranie detali architektury wnętrz w Twoim nowym domu.

Owocnej lektury!